• Ecopatent Shop Welt
 • Vybrat jazyk

  England Germany France Spain Russia Romania Czech Poland
 • Shop nákup

  Ecopatent Shop Welt
 • Ecopatent-Systém


  Steckbeckenreinigung war gestern!

  Macerator friendly macerator_friendly_logo

ECOPATENT České

Medical Innovations

Základní myšlenka

kopf_button

 

mehrweg_buttoneinweg_1_button  einweg_2_button

 

ecopatent_logo_kleinPacienti vyžadující péči jsou při denní hygieně těla často odkázaní na používání nádob jako ložní mísy, nočníky, nádoby na moč a jiné výrobky pro péči, které se musí nákladně čistit a dezinfikovat po každém používání.

Pro tento proces existují speciální čisticí a dezinfekční zařízení, jsou však spojena s velmi vysokými náklady (spotřeba vody, proudu a chemikálií) a spoustou pracovního času. Kromě toho musí být každé čisticí a dezinfekční zařízení schváleno a minimálně jednou za půl roku kontrolováno, což ale úplně nevylučuje možné infekce způsobené technickými poruchami mezi jednotlivými intervaly údržby. Navíc stupeň dezinfekce (hodnota A0) používaných čisticích a dezinfekčních zařízení často nestačí zničit patogenní původce nemoci.

Weltkarte-Slider--1024x473

Proto přišel zakladatel firmy Sommer na myšlenku produkovat nádoby z ekologicky šetrného materiálu, které po použití odejdou spolu s výměšky kanalizací. Velmi vhodná je buničina, protože je stejně jako toaletní papír 100 % biologicky rozložitelná. Proto byla vyvinuta technologie na přípravu a zpracování surovin, která umožňuje vyrábět absolutně nepropustné nádoby z přírodní celulózy.

Na likvidaci nádob z buničiny bylo vyvinuto zařízení, ECOPATENT®-ECO-Finischer – Macerator, které za pomoci studené vody nádoby zcela rozloží na jednotlivá vlákna a zkapalní. Tím vznikne řídká celulózová kaše, kterou lze odstranit kanalizací.

Se systémem ECOPATENT® můžou nemocnice a pečovatelské ústavy spolehlivě minimalizovat rizika infekce a ušetřit podstatně provozní náklady. Systém ECOPATENT® je ekologicky velmi šetrný, protože zatížení odpadní vody chemikáliemi a spotřeba energie jsou nižší. 

Categories: Všeobecně